Fiber Lazer Kesim Makinesi 4 Kullanım Alanı

Fiber Lazer Kesim Makinesi 4 Kullanım Alanı

Fiber lazerler, en iyi ışın kalitesine sahip bir katı hal lazer türüdür. Fiberin ışın çapı, işçilikte daha ince detaylara inememeye neden olan CO2’den daha incedir. Mükemmel özelliklere sahip olması nedeniyle Fiber Lazer Kesim Makinaları geniş bir uygulama yelpazesinde kullanım alanı bulmaktadır. Bu tür 5 kullanım aşağıda listelenmiştir:

Tıbbi cihazlar: Tıbbi alan, fiber lazer kesim makineleri olmadan bugününü ve geleceğini hayal edemez. Gerçekten karmaşık tıbbi cihazlar için küçük parçaların kesilmesinden, insan dokularında gerçekleştirilen lazer ameliyatlarına, tıbbi alanda her aşamada lazerle kesim kullanılır.

Kuyumculuk: Kuyumculuk üreticileri hassas kesim, üstün kenar kalitesi, karmaşık şekilleri kesebilme ve daha az zamanda yüksek üretim kabiliyeti sağlayabilen güvenilir ve uygun maliyetli bir teknolojiye kucak açtılar. Bir fiber lazer kesim makinesi tüm bu gereklilikleri karşıladı ve bugün bu endüstride yaygın olarak kullanılıyor.

Otomotiv: Otomotiv endüstrisi her saniye çok büyük ve gelişiyor. Fiber Lazer kesim makinelerinin kullanımı, bu endüstrinin tasarım ve teknolojideki günlük gelişmelerle başa çıkmasını kolaylaştırır. Bu makineler, otomobillerde kullanılan daha küçük ve karmaşık bileşenlerin kesilmesi için mükemmeldir, ayrıca 3D şekillerde met犀利士
al parçalar olan hidro şekilli parçaları da büyük hassasiyetle keser.

Elektronik: Silikon, PCB’lerde yarı iletken mikroelektronik endüstrisinde kullanılan en önemli malzemedir. Elektronik cihazlar her geçen gün daha da yoğunlaşırken, PCB’ler küçülmek zorunda kalıyor. Böyle bir durumda Fiber lazer kesim makineleri, silikon gibi ince ve narin malzemeleri kesmek için idealdir.

Lazer kendi alanında daha yeni bir gelişme olmasına rağmen, Fiber Lazer Kesim Makineleri, geleneksel kesim makinelerine karşı oldukça iyi bir şekilde yer buldu.

2023-08-24T14:09:34+03:00Nisan 8th, 2019|

الالياف الليزر قطع الآلة 4 الاستعمالات

أشعة الليزر الليزرية هي نوع ليزر ذو حالة صلبة مع أفضل جودة للحزم. قطر شعاع الألياف هو أرق من ثاني أكسيد الكربون ، والذي يسبب التفاصيل الدقيقة في المصنعية. نظرًا لخصائصها الممتازة ، فإن ماكينات القطع بالليزر الليفي تجد استخدامها في مجموعة واسعة من التطبيقات. هذه الاستخدامات مدرجة أدناه:

الأجهزة الطبية: لا يمكن تخيل المجال الطبي اليوم والمستقبل بدون آلات تقطيع ألياف الليزر. بالنسبة للأجهزة الطبية المعقدة حقًا ، يتم استخدام القطع بالليزر في كل مرحلة من مراحل المجال الطبي ، بدءًا من قطع القطع الصغيرة إلى العمليات الجراحية التي تتم في الأنسجة البشرية.

الجواهر: تبنت شركات تصنيع الجواهر تقنية موثوقة وفعالة من حيث التكلفة يمكنها توفير قطع دقيق وجودة متفوقة وقطع أشكال معقدة وقدرة إنتاج عالية في وقت أقل. لقد حققت آلة القطع بالليزر الليفي كل هذه المتطلبات وتستخدم على نطاق واسع في هذه الصناعة اليوم.الإلكترونيات: يعتبر السيليكون أهم المواد المستخدمة في صناعة الإلكترونيات الدقيقة لأشباه الموصلات في مركبات ثنائي الفينيل متعدد الكلور. في حين أن الأجهزة الإلكترونية تزداد تركيزا ، فإن مركبات ثنائي الفينيل متعدد الكلور يجب أن تتقلص. في مثل هذه الحالة ، تعتبر آلات القطع الليزرية الليزرية مثالية لقطع المواد الرقيقة والحساسة مثل السيليكون.على الرغم من أن الليزر يعد تطوراً جديداً في مجاله ، إلا أن ماكينات قطع الألياف الليزرية قد وجدت مكانًا جيدًا مقارنة بآلات القطع التقليدية.

2020-03-03T11:49:04+03:00Nisan 8th, 2019|
Go to Top