Fiber Lazer ile kesim, birçok sektör tarafından yüksek öncelik verilen lazer çözümlerinden biridir.

Fiber lazer il犀利士
e kesim, ağır imalat sanayinde çokça kullanılmaktadır. Fakat bugün tasarımcılar, sanatçılar ve daha birçokları tarafından bile kullanılmaktadır. Bu endüstrilerden bazıları çelik endüstrisi, tekstil endüstrisi, otomobil endüstrisi, mimarlık, deri endüstrisi, ilaç endüstrisi, mobilya endüstrisi vs.’dir. Fiber lazer kesim makineleri hem metal hem de metal olmayan malzemeler üzerinde çalışabilir.

 

Fiber Lazer ile kesim otomobil endüstrisinde de sıklıkla kullanılır. Hassasiyet ve mükemmellik ile daha hızlı üretim için tamamen fiber lazer kesimine bağlı olan 2B ve 3B sac kesimi bile yapılabilir. Günümüzde depolama, kullandığımız micro-sd kartlar, devre kartları, bunların hepsinin üretimi fiber lazerli kesim ile doğrudan ilişkilidir.

 

Fiber lazer ile kesim kullanımı, ilaç endüstrisi sektöründe de ön plana çıkmıştır. Eczacılıkta kullanılan ekipman ve makine parçaları için bile üretiminin arkasında fiber lazer kesimi var.

Sadece alet ve ekipman yapımında değil, lazer kesim aynı zamanda tekstil, deri ve kuyumculuk endüstrisinde de yaygın olarak kullanılır. Detaylandırılmış, incelikli ve pürüzsüz yüzeyli mükemmel ve karmaşık tasarımlar sunabilir. Modaya uygun giysiler, şık aksesuarlar, dekoratif ve lüks ürünler, her şey fiber lazer kesim işinin ustaca yapılmasıyla üretilebilir. Bu nedenle mobilya endüstrisinde de büyük kullanım alanları vardır.

Fiber lazerle kesim plastik işleme endüstrisinde de kullanılır. Fiber lazer kesim, polyesterden polikarbonattan polipropilen’e kadar her türlü plastik malzeme üzerinde çalışabilme özelliğine sahip olup, aynı zamanda son ürünlere düzgün, temiz kenarlar elde edilmesinde yardımcı olan pim noktası doğruluğu ile ısının yönlendirilmesinde etkilidir.

Lazer teknolojisinin uygulama sayısı (lazerle kesme, lazerle markalama veya lazerle oyma gibi) spesifik olamaz. Bugün sadece bir CD veya DVD’den başlayarak elektronik ev aletlerine, tıbbi stent kesme makinelerine kadar her şey, lazer kesmenin üretimlerinin arkasındaki katkısına sahiptir. Özellikle tüketici pazarında yeni trendler ve yeni talepler ortaya çıkmakta ve böylece fiber lazer teknolojisi içinde yeni endüstriler oluşmaktadır.