Özellikle fiber lazer markalama makineleri konusunda,  markalama teknolojisindeki gelişmelerden heyecanlanmamak zor. Bu yazıda, fiber lazer teknolojisinin  üreticilere sağlayabileceği üretim avantajlarına, uygun maliyetli çıkarımlara ve finansal tasarruflara göz atacağız.

Malzeme markalama uygulamalarınada çeşitli yontemler kullanılmakta. Bununla birlikte, fiber lazerler, bu uygulamaları gelişmiş sistem esnekliği, gelişmiş optik performans, yüksek bileşen verimi, olağanüstü güvenilirlik ve uzun çalışma süresi karışımı kullanarak yapabilmesi nedeniyle ön plana çıkmaktadır.

Birçok markalama uygulamasında ortak olan fiber lazerler, genellikle diğer lazer tasarımlarında görülen markalama büyüklüğü çıktısındaki yetersizlikleri göstermez. Markalama büyüklüğü, lazerin kullanım ömrü boyunca tüm güç seviyeleri ve darbe dizileri boyunca  tutarlı ve öngörülebilir olmaya devam eder.

Ayrıca, uzun huzmenin ve spot boyutunun kalitesi, odaktaki yüksek ışınıma eşittir. Böylece, dahili fiber lazerlere sahip üretim araçları, daha az güçle daha az zamanda daha iyi sonuçlar üretme yeteneğine sahiptir.

Odaklanan ışının malzemenin son derece küçük bir alanını sürekli olarak nasıl markalayabileceğini ve ufak alanlarda sadece küçük miktarlarda ısı oluşturmanın verimliliğini göz ardı edemezsiniz . Bu, daha karmaşık bileşen parçalara 0.1 mm içerisinde yapılabilecek üstün hassas kesim, kazıma ve markalama sağlar

Fiber lazer teknolojisinin esnekliğine, güç modülasyonuna ve güvenilir işlemlerine baktığınızda, bunun neden sıklıkla geleneksel flaş lambalı pompalı katı halde ve hatta diğer birçok lazerde kullanılan DPSS lazer teknolojisine yükseltme olarak seçildiğini görebilirsiniz.

Fiber Lazer Markalama Makinesinin Uygun Maliyetli Faydaları

Fiber lazer markalama makinelerinin istikrarlı ve geliştirilmiş markalama performansı, bakım, daha uzun çalışma süresi ve daha az hurdaya bağlı olarak artan üretim kalitesi ile ilgili maliyetleri azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca  en zorlu endüstriyel ortamlar için bile idealdir.

Genel olarak konuşursak, her tür uygulama için ideal araç gerekli performansa ve aşağıdaki dört unsurun değişimini sağlar:

Ekstra masraf gerekmemesı

Bileşenlerin uyumu

Çalışma ömrü

Bakım

Bileşen montajlarının artan karmaşıklığının yanı sıra, işlevsellik ve kaliteye yönelik artan taleplerin olması , durum kontrolünü  geliştiren fiber lazerlerle donatılmış araçların dağıtımı üreticiler için finansal faydalar sağlar.

Tüm bu unsurlar, son kullanıcılarına daha esnek ve kaliteli bir ürün verebilme özelliğinin yanı sıra, geliştirme, servis ve üretim maliyetlerini azaltmak isteyen üreticiler için bakım gerektirmeyen bir ürün anlamına geliyor.

En iyi bölüm, son kullanıcıların lazer bakım konusunda uzman olmaya çalışmak yerine işlerine odaklanabilmeleridir.