Fiber Lazer Kullanmaya Başlamanın Size Getireceği Avantajlar

Fiber Lazer Kullanmaya Başlamanın Size Getireceği Avantajlar

Özellikle fiber lazer markalama makineleri konusunda,  markalama teknolojisindeki gelişmelerden heyecanlanmamak zor. Bu yazıda, fiber lazer teknolojisinin  üreticilere sağlayabileceği üretim avantajlarına, uygun maliyetli çıkarımlara ve finansal tasarruflara göz atacağız.

Malzeme markalama uygulamalarınada çeşitli yontemler kullanılmakta. Bununla birlikte, fiber lazerler, bu uygulamaları gelişmiş sistem esnekliği, gelişmiş optik performans, yüksek bileşen verimi, olağanüstü güvenilirlik ve uzun çalışma süresi karışımı kullanarak yapabilmesi nedeniyle ön plana çıkmaktadır.

Birçok markalama uygulamasında ortak olan fiber lazerler, genellikle diğer lazer tasarımlarında görülen markalama büyüklüğü çıktısındaki yetersizlikleri göstermez. Markalama büyüklüğü, lazerin kullanım ömrü boyunca tüm güç seviyeleri ve darbe dizileri boyunca  tutarlı ve öngörülebilir olmaya devam eder.

Ayrıca, uzun huzmenin ve spot boyutunun kalitesi, odaktaki yüksek ışınıma eşittir. Böylece, dahili fiber lazerlere sahip üretim araçları, daha az güçle daha az zamanda daha iyi sonuçlar üretme yeteneğine sahiptir.

Odaklanan ışının malzemenin son derece küçük bir alanını sürekli olarak nasıl markalayabileceğini ve ufak alanlarda sadece küçük miktarlarda ısı oluşturmanın verimliliğini göz ardı edemezsiniz . Bu, daha karmaşık bileşen parçalara 0.1 mm içerisinde yapılabilecek üstün hassas kesim, kazıma ve markalama sağlar

Fiber lazer teknolojisinin esnekliğine, güç modülasyonuna ve güvenilir işlemlerine baktığınızda, bunun neden sıklıkla geleneksel flaş lambalı pompalı katı halde ve hatta diğer birçok lazerde kullanılan DPSS lazer teknolojisine yükseltme olarak seçildiğini görebilirsiniz.

Fiber Lazer Markalama Makinesinin Uygun Maliyetli Faydaları

Fiber lazer markalama makinelerinin istikrarlı ve geliştirilmiş markalama performansı, bakım, daha uzun çalışma süresi ve daha az hurdaya bağlı olarak artan üretim kalitesi ile ilgili maliyetleri azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca  en zorlu endüstriyel ortamlar için bile idealdir.

Genel olarak konuşursak, her tür uygulama için ideal araç gerekli performansa ve aşağıdaki dört unsurun değişimini sağlar:

Ekstra masraf gerekmemesı

Bileşenlerin uyumu

Çalışma ömrü

Bakım

Bileşen montajlarının artan karmaşıklığının yanı sıra, işlevsellik ve kaliteye yönelik artan taleplerin olması , durum kontrolünü  geliştiren fiber lazerlerle donatılmış araçların dağıtımı üreticiler için finansal faydalar sağlar.

Tüm bu unsurlar, son kullanıcılarına daha esnek ve kaliteli bir ürün verebilme özelliğinin yanı sıra, geliştirme, servis ve üretim maliyetlerini azaltmak isteyen üreticiler için bakım gerektirmeyen bir ürün anlamına geliyor.

En iyi bölüm, son kullanıcıların lazer bakım konusunda uzman olmaya çalışmak yerine işlerine odaklanabilmeleridir.

2023-08-24T14:09:34+03:00Mart 12th, 2019|

مزايا البدء باستخدام ألياف الليزر

خاصة فيما يتعلق بآلات الوسم بالليزر الليفي ، من الصعب ألا تكون متحمسًا للتطورات في تكنولوجيا الوسم. في هذه المقالة ، سوف نلقي نظرة على مزايا الإنتاج والاستدلالات الفعالة من حيث التكلفة والادخار المالي الذي يمكن أن توفره تكنولوجيا الليزر الليفي للمصنعين.تستخدم طرق مختلفة أيضًا في تطبيقات تمييز المواد. ومع ذلك ، تبرز ليزر الألياف لأنها يمكن أن تفعل هذه التطبيقات باستخدام مزيج من مرونة النظام المتقدمة ، والأداء البصري المحسن ، والكفاءة العالية للمكونات ، والموثوقية الاستثنائية ووقت التشغيل الطويل.لا تعرض ليزر الألياف ، الشائعة في العديد من تطبيقات الوسم ، أوجه القصور في إخراج حجم الوسم ، والتي تظهر غالبًا في تصميمات الليزر الأخرى. يظل حجم العلامات ثابتًا ويمكن التنبؤ به في جميع مستويات الطاقة وتسلسل النبضات طوال عمر الليزر.أيضا ، فإن جودة شعاع عالية وحجم بقعة يساوي شعاع عالية في التركيز. وبالتالي ، فإن أدوات الإنتاج المزودة بأشعة ليزر مدمجة قادرة على تحقيق نتائج أفضل في وقت أقل مع طاقة أقل.لا يمكنك تجاهل كيف يمكن للحزمة المركزة أن تحدد باستمرار مساحة صغيرة للغاية من المادة وكفاءة توليد كميات صغيرة فقط من الحرارة في مناطق صغيرة. هذا يوفر دقة فائقة في القطع والنقش ووضع العلامات على الأجزاء المكونة الأكثر تعقيدًا ضمن 0.1 ممعندما تنظر إلى المرونة ، وتعديل الطاقة ، والعمليات الموثوقة لتكنولوجيا الليزر الليفي ، يمكنك أن ترى لماذا تم اختيار ذلك كترقية لتقنية الليزر DPSS ، والتي تستخدم غالبًا في الحالة الصلبة لمضخة الفلاش التقليدية وحتى في العديد من أجهزة الليزر الأخرى.

 

فوائد فعالة من حيث التكلفة من الألياف الليزر آلة وسميساعد الأداء المستقر والمحسّن لآلات الوسم بالليزر الليفي على تقليل التكاليف المرتبطة بزيادة جودة الإنتاج بسبب الصيانة ووقت التشغيل الأطول والخردة الأقل. كما أنها مثالية لأقسى البيئات الصناعية.بشكل عام ، فإن الأداة المثالية لأي تطبيق تضمن الأداء المطلوب وتبادل العناصر الأربعة التالية:لا يوجد مصاريف إضافية مطلوبةمكونات التوافقالحياة العمليةرعايةبالإضافة إلى التعقيد المتزايد في مجموعات المكونات ، والطلب المتزايد على الوظائف والجودة ، فإن توزيع المركبات المزودة بأشعة الليزر التي تعمل على تحسين التحكم في الحالة يوفر فوائد مالية للمصنعين.كل هذه العناصر تعني منتجًا خاليًا من الصيانة للمصنعين الذين يرغبون في تقليل تكاليف التطوير والخدمة والإنتاج ، وكذلك القدرة على منح المستخدمين النهائيين منتجًا أكثر مرونة وجودة.أفضل جزء هو أنه يمكن للمستخدمين النهائيين التركيز على عملهم بدلاً من محاولة أن يكونوا خبراء في مجال العناية بالليزر.

2020-03-03T11:52:13+03:00Mart 12th, 2019|
Go to Top