Lazer markalama endüstrisinde devam eden gelişmeler, teknoloji için çok çeşitli yeni lazer markalama uygulamaları ile sonuçlanmaktadır. Eskiden gravürleme, boyama, yapıştırma veya başka yöntemler kullanılarak önceden işaretlenmiş olan ürünler artık yeni nesil lazer markalama makinelerini kullanarak kalıcı, temiz ve basit bir şekilde tanımlayıcı özellikler alabiliyor. Metal üzerine lazerle markalama, lazerle markalama teknolojisinin endüstri dünyasında devrim yaratmasının yollarından yalnızca biridir.

Herhangi Bir Yüzey Seç

Herhangi bir metal üzerinde kalıcı bir markalama oluşturmak için metal üzerindeki lazer markalaması için kaliteli bir fiber lazer kullanılabilir. Paslanmaz çelik, dayanıklı alaşımlar, titanyum, karbür, platin, bakır, alüminyum veya tıbbi sınıf alaşım ve plastikleri artık rahatça markalayabilirsiniz.

Yalın ve kolay

Metal üzerindeki lazer markalama işlemi için sert kimyasallar gerektirmeyen ve bazı metal türlerinde kullanılan kaplamalara zarar vermeyen temiz, çevre dostu bir işlemdir. Emaye, korozyon önleyici kaplama ile yumuşak çelik veya toz kaplamalı metal ürünler işaretlemeniz gerekebilir, fiber lazer markalama makinesi mükemmel sonuçlar verecektir.

Herhangi Bir Şekli veya Boyutu Markalayın

Aletler, tıbbi cihazlar, mücevherler veya makine parçaları – her türlü metal artık lazer markalama kullanılarak temiz, sessiz ve kolay bir şekilde lazer markalanabilir. Silindirik bilezikler ve alyanslar gibi nesneler bile uygun aparat kullanılarak rahatça markalanabilir.

Kazıma Yapmak

Modern lazer markalama teknolojisindeki gelişmeler, 2 boyutlu matris kodlarını, ardışık seri numaralarını, barkodları ve metni metal üzerine kazımanın mümkün olduğu anlamına gelir. Eşsiz tanımlayıcılar, lazer işaretli parçaları izlenebilir kılar ve tıbbi ekipmanların sterilize edildiği yüksek sıcaklıklara bile dayanıklı kalıcı bir etiket sunarlar.

Mikro Markalamalar

Lazer markalama yazılımı, çıplak gözle görülemeyen mikroskobik lazer markalaması sağlar. Bu, mücevher malzemeleri ve tıbbi cihazların lazerle markalanabilmesi için kullanışlıdır.

Rakamları Markalama

Metal üzerindeki lazer markalama yüksek hızlı bir işlemdir ve lazer markalama sistemleri, sürekli bir dalgadan saniyede 200 karakterde çalışan tek bir darbeye ayarlanabilen kontrol edilebilir nabız hızları sağlar. Lazer markalama sistemi, çok sayıda üniteyi kısa sürede lazer markalama olan sofistike “adım ve tekrarla” işlemlerini gerçekleştirecek şekilde ayarlanabilir.

Kullanımı Kolay

Çalışanlarınızı bir lazer markalama makinesini işletmek ve metal lazer kazıma yapmak için eğitmek minimum zaman ve çaba gerektirir ve CAD işletim yazılımı tüm entegre sistemlerin tam koordinasyonunu sağlar. Lazer eğitim kurslarımız, lazer markalama makinenizle derhal bir gelir etkisi elde etmek için temel lazer markalama beceri setlerinin sağlam bir temelini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Akıllı Tasarımlar Yaratın

Lazer markalama programının grafik kullanıcı ara yüzü Windows için biçimlendirilmiştir ve True Type yazı tiplerini, kapsamlı bir barkodu ve 2D matris kütüphanesini içerir. Yazılım, Adobe Illustrator ve CorelDraw  dahil olmak üzere standart grafik tasarım yazılımı paketlerinden görüntüleri içe aktarabilir.

Ürünlerinizi Kişiselleştirin

Lazer markalama yazılımı tarafından sağlanan tam özgürlük sayesinde, her öğe için benzersiz lazer markalamaları tasarlayabilirsiniz. Metal üzerinde lazer markalama için mevcut seçenekleri kullanarak, en sıra dışı metal nesneler için tanımlama sağlayan özel logolar, fotoğraf görüntüleri ve grafik öğeleri gibi bireysel markalamalar oluşturun.

Çevre Dostu

Metal üzerinde lazer markalama gerçekleştirmek için kullanılan yeni fiber lazer markalayıcılarla, sistem hiçbir sarf malzemesi kullanmaz ve minimum bakım gerektirir. Lazer markalama makineleri, her yere kolayca monte edilmelerini sağlayan küçük bir kaplama alanına sahiptir ve modern hava soğutma teknikleri, harici bir su soğutucu ihtiyacını ortadan kaldırmıştır.