Neden alüminyum markalarken lazer kullanılmalı?

Lazer ile alüminyum markalarken kullanılabilecek birçok uygulama vardır. Alüminyum birçok şekil ve boyutlarda olup geniş bir endüstri yelpazesinde kullanılır. Havacılıktan otomotive ve tüketim mallarına, alüminyum parçalar birçok ihtiyaca hizmet etmekte ve çeşitli nedenlerle markalanmaktadır.

Lazer markalama, alüminyum için popüler bir markalama çözümüdür çünkü kullanıcılara neyin markalanabileceği, yapılabilecek markalamanın  büyüklüğü ve markalanabilen alüminyum çeşitleri gibi büyük bir esneklik sağlar. Yaygın lazer markalama yöntemleri, yüzeysel markalama, kazıma  ve kesmeyi içerir. Bu yöntemlerden hangisinin en iyi olduğu genellikle, yapmak istediğiniz markalama  tipine ve markalayacağınız alüminyum tipine bağlı olacaktır.

Alüminyum lazer ile nasıl markalanır?            

Alüminyum markalamak için bir fiber lazer sistemi kullanılması önerilir , çünkü kullanıcıya, kullanılacak  marka tipinde ve markalanacak  malzemede büyük bir esneklik kazandırır.

Fiber lazer markalama sistemi, endüstri lideri bileşenler ve güvenlik özellikleri ile entegre edilmiş, maliyet etkin, son derece güvenilir, sıfır bakım, enerji tasarruflu, anahtar teslimi lazer markalama sistemidir. Bu markalama sistemi, geniş bir yelpazedeki materyaller ve uygulamalar için uygundur ve yine kullanıcılara mümkün olduğunca fazla esneklik sağlar.