Ucuz lazer markalama makinelerinde en sık karşılaşılan sorunlar nelerdir?

Ucuz lazer markalama makineleri paraya değer mi?

Ucuz bir lazer markalama makinesi ile pahalı olan arasındaki fark nedir?

Ucuz bir lazer markalama makinesi almalı mıyım?

Lazer ile markalama, zanaatkarlar, sanat meraklıları ve girişimciler için mevcut en heyecan verici teknolojilerden biridir. Bir lazer markalama makinesi, sanatınızı, yazılarınızı veya tasarımlarınızı çok çeşitli materyallere aktarmanıza olanak tanır ve yaratabileceğiniz şeyler için sınırsız olanakları vardır.

Yine de, cüzdanınızı çıkarmaya ve en ucuz model için zor kazanılan paranızın karşılığını almaya istekli iseniz, bu işe  başlayabilmeniz için biraz dikkatli olmanız önemlidir. Tüm lazer markalama makineleri eşit yaratılmamıştır ve birkaç yüz dolara mal olan en ucuz modellerde bile kar fayda denkleminin iyi yapılması gereklidir.

Bu makale, ucuz lazer markalama makineleriyle ilgili en sık karşılaşılan sorunlara, profesyonel veya endüstriyel kalite birimlerinden ne kadar farklı olduklarına ve bir tanesi için harcayacağınız yüzlerce dolara değip değmeyeceklerini ele almaktadır. Ayrıca, zor işinizden elde ettiğiniz son sonuçları nasıl etkileyeceği de dahil olmak üzere, ucuz lazer markalama makineleri ile ilgili en sık bildirilen sorunlardan bazılarını açıklayacağız.

Pahalı Vs Ucuz Lazer Markalama Makineleri – Fark Nedir?

EBay’e kısa bir bakış atarsak, lazer markalama makinelerinin 300 $ ‘dan 50.000 $’ a kadar değişen fiyat noktalarında mevcut olduğunu ortaya koyuyor, ancak maliyetteki bu büyük farklılıklar nelerden oluşur?

Sonuçta, lazer markalama makineleri birçok farklı yazılım ve tasarım dosyasıyla uyumludur, kolayca parçalanmayacak dayanıklı parçalar içerir, çeşitli malzemeleri kesebilen güçlü lazerler kullanır, kapsamlı servis paketleri ve sizi koruyan garantiler sunar. Arıza durumunda pahalı onarımlardan ve kullanımlarını kolaylaştıran birçok kullanışlı özellik içerir.

Düşük fiyatlı fiber markalama makinelerine bakarsak, makineleri genellikle düşük vasıflı işçilerin ucuz bir plastik malzemeden çalışan bir makineyi bir araya getirdiği yabancı fabrikalardan ithal edilmektedir. Temel bileşenler genellikle düşük maliyetli plastiklerden 3D olarak basılır ve maliyetten tasarruf etmek için daha zayıf bir lazer kullanılır. Üretici, ürün için bir garanti vermez veya verdiği garantinin arkasında duramaz. Arıza durumunda ürün için yedek parça temininde bulunabilecek olursanız şanslısınız. Ucuz lazer markalamalar ayrıca, en popüler tasarım yazılımının daha ucuz, kopya ve alternatif versiyonlarını da kullanır; bu, tasarımlarınızın çalışmasını sağlamak çok daha fazla efor sarf etmenize neden olacaktır.

Genel farklar olarak listelenen öğelerle birlikte, ucuz lazer kazıyıcılarla ilgili en yaygın şikayetlerden bazılarını sorduk ve bunları aşağıya ekledik.

Ucuz Lazer Markalama Makineleri ile En Sık Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

Büyük bir fiyat aralığı ile satılan herhangi bir üründe genellikle bununla ilişkili bir kalite aralığı vardır ve ucuz bir lazer markalama makinesini birkaç yüz dolara satın aldığınızda, işlerin bozulmaya başlamadan çok uzun sürmeyeceğini beklemeniz gerekir. Ucuz lazer markala makineleri hakkında duyduğumuz en yaygın şikayetlerden bazıları şunlardır:

Lazer Bazı Malzemeleri Kesmiyor – Daha küçük ve daha ucuz lazer oyma markalama makineleri daha küçük ve daha ucuz lazerler kullanır ve daha az güçlü bir lazerin markalama ve kesme işleminde daha az etkili olduğu açıktır. Yine de birçok ucuz lazer markalama yapan firmalar, reklamını yaptıkları standartlara uymamaktadır. Bir şirketin lazerinin belirttiği kalınlıktaki malzemeleri kesebileceğini söylemesi, bu kalınlıktaki herhangi bir malzemeyi kesebileceği anlamına gelmez.

Standart olmayan kopya yazılımlar – Birçok ucuz lazer satan firma orijinal yazılım kullanmaz. Gerçek yazılımın kopyası olan çok daha ucuza mal edilen yazılım programları kullanırlar. Bu programlar güncellemelerle uyum sağlamaz ve kullanımda birçok hata verebilirler.

Eğitim Ve Teknik Destek – Ucuz Lazer firmaları ya eğitim vermezler ya da eğitim adı altında sadece basit kullanıma yarayacak bir sunum yaparlar. Birçok makine de olduğu gibi lazer markalama makinesinde de satış sonrası teknik destek çok önemlidir. Bu firmaların çoğunda ya böyle bir hizmet yoktur ya da bir sorun yaşadığınızda iletişim kurabilecek kimseyi bulamazsınız.

Bir lazer markalama makinesi sofistike bir ekipmandır ve bu teknolojinin ucuz bir versiyonundan mükemmel sonuçlar beklememelisiniz. Tam uyumluluk ile orijinal, modern bir lazer markalama makinesine erişebilmeniz, orijinal yazılım kullanmanız ve mükemmel eğitim ve teknik destek sunan bir firma ile çalışmanız size hem zaman hem başarı getirecektir.

Ucuz bir markalama makinesine sahip olup olmamaya karar vermek, gerçekten de kaliteye karşı bir maliyet sorunudur. Bunu fiyat ve değer olarak da düşünebilirsiniz. Yüksek kaliteli bir lazer gravür aletinden aldığınız mükemmel sonuçları gördükten sonra, bir daha asla ucuz olanı kullanmak istemeyeceksiniz.