Lazer markalama makineleri, şablon, kalıp veya zımba vs. değiştirmeden herhangi bir yazı tipini veya resmi işaretleyebilen çok yönlü markalama makineleridir. Bu makineler mürekkep kullanmaz, yüzey malzemesine temas eden ve aşınan takım uçları kullanmaz. Bu özellikler, lazer markalamayı diğer geleneksel teknolojilerden ayırır. Lazer markalama, barkodları, QR kodlarını, parça numaralarını, seri numaralarını, ticari markaları, logoları vb. markalamak için çok yaygın olarak kullanılır. Bugünlerde en popüler kullanımı sahtekarlıkları önlemek için kimlik ve akıllı kartların oluşturulmasıdır.

Özellikler:

Temassız, aşındırıcı olmayan, kalıcı lazer markalama işlemidir.

Kimyasal, su, yağ, gres veya mürekkep kullanılmasına gerek kalmaz.

Hafiftir.

Ön işleme veya son işlem gerektirmez.

Hareketli parçaları yüksek hızda işaretlemek için programlanmıştır.

Hava sayesinde soğur, harici soğutma sistemi gerekmez.

Uygulamalar:

Mücevher Markalama: Lazer markalama, pahalı mücevherlerin kişiselleştirilmesinde veya anlamlı bir yazı eklenmesinde kullanılır.

Akıllı kartların işaretlenmesi: Kartta saklanan verilerin güvenliğinin önemini göz önünde bulundurarak, lazerle markalanmış veriler dokümandan çizilemediğinden veya herhangi bir şekilde manipüle edilemediğinden, lazer markalama yaygın olarak tercih edilir.

Elektronik parçaların işaretlenmesi: Parça numarası, voltaj değeri vb. Gibi bilgiler elektronik parçalar için çok önemlidir. Lazerle markalama, bu ayrıntıları daha küçük SMD bileşenlerinde ve büyük elektronik bileşenlerde markalamak için kullanılır.

Otomotiv parçaları: Güvenlikle ilgili bileşenlerin netliğini ve izlenebilirliğini sağlamak için, veri matrisi bileşenleri otomotiv parçalarına markalanabilir.

Saatler: Küçük ve narin saat bileşenlerinde parça numaralarının, seri numaralarının, veri matrisi kodlarının, logoların ve grafiklerin hassas şekilde markalanabilmesi.

Avantajları:

Alternatif markalama makinelerine kıyasla daha düşük güç tüketimi

Temassız işlem nedeniyle makinenin yıpranmaması

Çevre dostu

Çok çeşitli markalanabilir malzeme

Bakım gerektirmez

Markalama kalıcıdır

Yüksek hassasiyeti

Düşük işletme maliyeti: takım maliyetini, işçilik maliyetini düşürür

Daha az sarf malzemesi

Güvenilir ve uygun fiyatlı Lazer Markalama teknolojisi sayesinde, üreticiler çok az zamanda maliyet avantajları ve yüksek verimlilik elde ediyorlar. Ayrıca, üretiminizi hızlandırmayı ve işinizi Lazer İşaretleme Makineleri ile büyütmeyi planlıyorsanız, Nrt Teknik sizin için en uygun yerdir.