Fiber lazer ile yüzük üzerinde çalışma; lazer markalama gücünün keşfedilmesinden bu yana kuyumcular için mevcut olan heyecan verici yeni seçeneklerden biridir. Kimyasallardan faydalanmayan, sarf malzeme gerektirmeyen;  temassız, aşınmasız markalama temelinde çalışan temiz, çevre dostu bir işlem olan lazerle yüzük markalama takı üreticilerine sonsuz zarif tasarımlar yaratma fırsatı verdi. Lazer kazıma, düz bir halkayı benzersiz şekilde tasarlanmış bir mücevher parçasına dönüştüren dünya standartlarında bir yazılım tarafından yönetilen basit bir işlemdir.

Kuyumcular yüzük yapımında birçok farklı metal türü kullanırlar. Yüzükler için en yaygın kullanılan metaller altın, gümüş ve platin olup, paladyum, rodyum ve titanyum yüzüklerde üst düzey kuyumcu dükkanlarında bulunur. Yüzükler için kullanılan altın, saf 24 ayar altından 9 ayar ayarına kadar değişmektedir; bu, gümüş, bakır, nikel ve çinko miktarlarını içeren bir alaşımdır. Kostüm takı için yapılan yüzüklerde  paslanmaz çelik, tungsten, pirinç ve bakır bulunur ve genellikle avagart tasarımlarında kullanılır.

Temassız yüzük g犀利士
ravür tekniği, yüzükte aşınma veya hasara yol açmadan küçük metin çizgileri üretebilir, bu da yüzüğe  şiir eklemeyi veya evlilik yeminine kadar alıntılar yapamaya olanak sağlar. Bir fotoğraf görüntüsü, onu gösterecek kadar büyük bir yüzük içine kazınabilir, böylece kullanıcıya yüzüğü sunan kişiyi hatırlatılabilir.

Benzersiz tasarımlara sahip olan yüzükler, genellikle ünlü mücevher üreticileri tarafından sınırlı miktarlarda üretilenler koleksiyoncu ürünleri olarak satılmaktadır. Bir kuyumcu, belirli bir aralıktaki tüm yüzüklere seri numaraları eklemek için lazer markalama kullanabilir, her birini aralıktaki bir öğe olarak tanımlar ve alıcının orijinalliği doğrulamasını sağlar. İstisnai olarak değerli yüzüklerin sahipleri, hem sigorta maliyetini azaltmak amacıyla hem de hırsızlık ve geri kazanma durumunda tanımlama amaçları için lazer markalama kullanabilir.

Yüzüklerde kullanılan yeni lazer gravür teknolojisi, üreticinin yüzeye  zarar vermeden veya markalama bittikten sonra cilalamaya ihtiyaç duymadan benzersiz işaretler eklemesini sağlar.

Yüzükleri daha belirgin bir şekilde markalamak isteyen mücevher tasarımcıları için, bir logo veya marka ismi yüzüğün  içine kolayca kazınabilir.