1990’ların başında piyasaya sürülen lazer markalama makineleri , modern üretim endüstrilerinde kullanılan en büyük yeniliklerden biridir. Geleneksel markalama yöntemleri, az maliyet ve enerji tüketimi ile yüksek hassasiyetli projeler üretemedi. Lazer kullanımı sayesinde lazer markalama makineleri , yüksek çözünürlük ve hassasiyetle mükemmel el sanatları üretmeyi başarmıştır.

Geçtiğimiz yıllar boyunca , lazer markalama makineleri iyi çalıştığını ve daha önce kullanılan yollardan daha kolay sonuçlar alınabildiğini kanıtlamıştır. Lazer markalama makineleri büyük bir şaşkınlık yaratarak birçok sektör tarafından kullanılabilir olduğunu göstermiştir. Geleneksel yöntemlere  göre daha kolaydır , çünkü sadece nesneleri markalamak için birkaç düğmeye basmanız yeterli . Bilgisayara girilen  herhangi bir desen veya görüntüyü markalayabilir ; lazer markalama makinesinin her şeyi yapmasına izin verebilirsiniz.

Farklı sektörlerde alınan başarılı uygulamalar ; birçok sektörün fiber lazer sistemlerini benimsemesine yardımcı olmuştur. Aşağıda size Fiber markalama makinelerinin en önemli 5 avantajından bahsedeceğiz.

  • Kullanıcı dostu ve Çevreci

Lazer markalama işlemi sırasında hiçbir toksik madde veya kimya犀利士
sal madde kullanılmaz veya üretilmez. Bu , lazer markalama makinelerinin dünyanın her yerinden iyi bir popülerlik kazanmasına yol açtı.

  • Minimal Gürültü

Belki şimdiye kadar makineler tarafından üretilen sesler yüzünden işkenceye maruz kaldınız. Sadece minimal ses üreten lazer markalama makineleri ile makine seslerinden kurtulacaksınız.

  • Daha Temiz

Uygun ve doğru bir şekilde çalıştığı sürece, lazer kazıma işlemi sırasında neredeyse hiç toz oluşmaz, bu da makineyi veya atölyeyi temizlerken çok zaman kazandıracaktır.

  • Elverişsiz Materyaller İçin Bile Uygun

Yukarıda belirtildiği gibi lazer markalama makineleri birçok sektör ve dolayısıyla birçok materyal ile güzel sonuçlar verir.

  • Maliyeti Daha Az

Temiz ve çevre dostu markalama işlemi , markalama  çalışmaları sırasında ve sonrasında makineyi temizlemek ve bakımını yapmak için daha az zaman ve para yatırımı anlamına gelir.

Ayrıca günümüzde , lazer markalama endüstrilerinin geliştirilmesine daha fazla para ve kaynak ayrılmakta bunla beraber  verimliliği arttırılacak ve enerji tüketimi de buna paralel olarak azalacaktır.